IBSTAGE STARS GALES

  
Us informem que l'aforament d'aquest espectacle s'ha fet seguint les indicacions del Procicat i està distribuït en: seients de dos en dos, destinats a persones que pertanyen a la mateixa bombolla, i seients individuals. Us demanem que a l'adquirir les vostres localitats ho tingueu en compte i si feu una compra individual trieu només les butaques destinades a aquest ús, per així garantir que les persones que s'asseguin juntes pertanyin a la mateixa unitat.

Un espectacle únic, amb primeres figures de la dansa contemporània i clàssica

Les IBSTAGE STARS GALES tornen al Liceu amb dues gales inoblidables i emocionants, on l'espectador tindrà l'oportunitat de gaudir d'un espectacle únic, amb ballarins de les més prestigioses companyies del món.

Primeres estrelles de la dansa procedents de grans companyies com el Teatre Mariinsky de Sant Petersburg, el Royal Ballet de Londres, l'Òpera de Dresda, l'Stuttgart Ballet, Opera de Berlin i EgriBianco Dansa de Turin, ens visiten un cop més, gràcies a un equip promotor liderat per Leo Sorribes i que treballa perquè els millors ballarins del moment pugin a l'escenari del Gran Teatre de Liceu.

A més en aquesta edició, la dansa contemporània estarà ben representada per alguns dels coreògrafs més reconeguts com David Dwason , coreògraf resident del Dutch National Ballet, Marco Goecke, coreògraf resident del Netherlands Dance Theater i Raphael Bianco de EgriBianco Dansa, entre altres.

Una cita obligada que ningú es pot perdre, perquè l’Espectacle, l'Entusiasme i les Emocions més intenses estan garantides.

Participació en exclusiva de Natalia Osipova

Les Ibstage Stars Gales comptaran en exclusiva amb la participació de Natalia Osipova , estrella del Teatre Bolshoi de MoscouAmerican Ballet TheaterTeatre Mihailovsky de Sant Petersburg i el Royal Ballet de Londres.

La participació de Natalia Osipova a les Gales Ibstage és possible amb el patrocini per part d'una persona física, que vol mantenir l'anonimat.

Fitxa artística

Direcció general
Leo Sorribes
Direcció artística
Elías García
Mestres de Ballet
Elias Garcia i Angeles Lacalle
Coreògrafs convidats
David Dawson, Marco Goecke i Raphael Bianco
Director de Producció
Xavier Bagà
Direcció tècnica
Alberto Rodriguez Vega
Il·luminació
Alberto Rodriguez Vega
So
TokSo
Vestuari
Thomas Lempertz, Yumiko Takeshima, RB i Teatre Mariinsky

Repartiment

Natalia Osipova, Primera Ballarina Royal Ballet de Londres i American Ballet Theater
Liudmila Konovalova, Primera Bailarina Òpera de Viena
Yolanda Correa, Primera Ballarina Òpera de Berlín
Elisa Badenes, Primera Solista Stuttgart Ballet
Ellen Mäkelä, Ballarina Ballet de Catalunya
Maela Boltri, Primera Bailarina EgriBianco Danza
Kimin Kim, Primer Ballarí Teatre Mariinsky
Marcelino Sambé, Primer Ballarí Royal Ballet
Marti Paixà, Primer Ballarí Stuttgart Ballet
Alejandro Virelles, Primer Ballarí Òpera de Berlín
Jon Vallejo, Primer ballarí Semperoper Dresda
Alejandro Martinez, Solista Semperoper Dresda
Adam Aschroft, Solista Ballet de Catalunya
Cristian Magurano, Solista EgriBianco Dansa

Producció i Organització | © Fundació Ballet de Catalunya | 2016 -2021. 

setembre 2021

1dimecres20:30comprar
2dijous20:30comprar

No és permet l'accés al menors de 5 anys.

Informació d'interès

PROGRAMA

Estimació Gala amb Entreacte inclòs: 2 hores

PRIMERA PART

Estimació Primera Part: 52 minuts

Faun(e)©
Coreografia: David Dawson
Música: Claude Debussy
Intèrprets: Jon Vallejo i Alejandro Martinez
Durada: 14 minuts

AIGÜES DE PRIMAVERA
Coreografia: Assaf Messerer
Música: Sergei Rachmaninoff
Intèrprets: Elisa Badenes i Marti Paixà
Durada: 3 minuts

FREEDOM
Coreografia: Raphael Bianco
Música: Richie Havens
Intèrprets: Cristian Magurano
Durada: 5 minuts

EL CIGNE BLANC
Coreografia: Marius Petipa / Lev Ivanov
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Ellen Mäkelä i Adam Aschroft
Durada: 9 minuts

EL CORSARI
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus, Adolphe Adam
Intèrprets: Natalia Osipova i Marcelino Sambé
Durada: 10 minuts

entreacte
25 minuts

SEGONA PART

Estimació Segona Part: 45 minuts

NACHTMERRIE
Coreografia: Marco Goecke
Música: Concert Part VII / VIII
Intèrprets: Elisa Badenes i Marti Paixà
Durada: 12 minuts

APARIZIONE#4
Coreografia: Raphael Bianco
Música: Arvo Pärt
Intèrprets: Maela Boltri i Cristian Magurano
Durada: 7 minuts

EL CIGNE NEGRE*
Coreografia: Marius Petipa / Lev Ivanov
Música: Pyotr Ilyich Tchaikovsky
Intèrprets: Yolanda Correa / Alejandro Virelles*
Durada:  10 minuts

Pendent confirmació.

SOLO
Coreografia: Jason Kittelberger
Música: TBC
Intèrprets: Natalia Osipova
Durada: 5 minuts

DON QUIXOT
Coreografia: Marius Petipa
Música: Ludwig Minkus
Intèrprets: Liudmila Konovalova i Kimin Kim
Durada: 11 minuts