SÍLVIA PÉREZ CRUZ & FARSA CIRCUS BAND

Sílvia Pérez Cruz amb un concert ple de colors

Farsa (género imposible) recull la realitat compositiva dels últims tres anys de Sílvia Pérez Cruz: 13 cançons originals amb lletres pròpies i algun poema prestat. El disc respon a la inquietud de l´artista en relació amb la dualitat del que es mostra i allò que realment som, per com sobreviu la fragilitat de l´interior, de l´íntim, en aquests temps en què la superfície és tan arrasadora, en els quals el que es veu es pot arribar a confondre amb el que s´escolta. On allò que visualment crida l´atenció pot estar buit. El no-res. La mentida. Culminem el Retrat d’Artista dedicat a Sílvia Pérez Cruz amb la presentació a Barcelona de Farsa amb la banda completa, grans músics de la seva generació amb qui es retroba després de molts anys i camins propis d’investigació i amor per la música. Si el concert del Palau un mes abans l’hem definit en blanc i negre, ara despedim Sílvia Pérez Cruz amb un concert ple de colors. Final gloriós de trajecte.

Sílvia Pérez Cruz, veu
Marco Mezquida, piano i teclats
Aleix Tobias, percussió
Mario Mas, guitarra
Bori Albero, contrabaix
Carlos Montfort, violí

IMPORTANT: Els menors de 16 anys només podran accedir al recinte acompanyats del seu pare, mare o tutor legal. Imprescindible presentar la Hoja de responsabilidad (descarregar aquí) degudament impresa i emplenada.

May 2021

7Friday20:00