Sonya Yoncheva

Soprano

Estudià piano i cant a Plóvdiv (Bulgària), la seva ciutat natal. I completà els seus estudis a Ginebra.

És alumna de Le Jardin des Voix de William Christie. Al llarg de la seva carrera ha protagonitzat noves produccions de títols com Tosca i Otello a The Metropolitan Opera de Nova York, Norma a la Royal Opera House de Londres, Il pirata al Teatro alla Scala de Milà, L’incoronazione di Poppea al festival de Salzburg, Médée i La traviata a la Staatsoper Berlin, a més de Don Carlos i La bohème a l’Opéra National de Paris.

Entre els seus compromisos recents trobem Tosca a Munic i Berlín, La traviata a Florència, Médée a Berlín, La bohème a Londres, Il pirata a Madrid, Otello a Baden-Baden, Iolanta i Otello a Nova York, a més de gales a Milà, Berlín i París, així com concerts a Salzburg, Madrid, Monte Carlo, Budapest, Ciutat de Mèxic i Antwerp (Bèlgica). Treballa en exclusiva amb el segell Sony Classical i és ambaixadora de Rolex.

Debuta al Gran Teatre del Liceu. 

2021/22

( )