Olga Pudova

Soprano

Mentre estudiava al Conservatori de Sant Petersburg va ingressar a l’acadèmia de joves cantants del Teatre Mariïnski, fet que li va permetre una gira pel Regne Unit, Finlàndia, França, Alemanya, el Japó, els Estats Units, Mònaco i Itàlia. Ha participat en concursos i hi ha guanyat diversos premis de cant, com l’Elena Obrastzova i el Nadezhda Obukhova, entre d’altres.

Aquesta temporada té previst interpretar la Reina de la Nit (La flauta màgica) a la Semperoper de Dresden, Zerbinetta (Ariadne auf Naxos) al Grand Théâtre de la Ville de Luxemburg, a més de diversos recitals amb obres de Mozart i Giunia (Lucio Silla) a La Seine Musicale (París). Recentment ha cantat les òperes Die Entführung aus dem Serail al Grand Théâtre de Ginebra, Lucia di Lammermoor i Les contes d’Hoffmann a la Bayerische Staatsoper de Munic, entre d’altres.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2015/16 amb Die Zauberflöte, i hi ha tornat amb el mateix títol la temporada 2016/17.