Ginger Costa-Jackson

Mezzosoprano

Graduada pel Metropolitan Opera’s Lindemann Young Artist Development Program i l’institut Samling Scholar, a la Metropolitan Opera de Nova York ha cantat els papers de Rosina (Il barbiere di Siviglia), Lola (Cavalleria rusticana) i Smeton (Anna Bolena). També ha interpretat Despina (Così fan tutte) a l’Opéra National de París dirigida per Philippe Jordan, i Carmen a la San Diego Opera, San Francisco Opera i al New National Theatre de Tòquio. Ha cantat Dorabella (Così fan tutte) a la Seattle Opera i Maddalena (Rigoletto) a LA Opera de Los Angeles. El seu repertori, a més, inclou els rols de Donna Elvira (Don Giovanni), Cherubino (Le nozze di Figaro), Angelina (La Cenerentola), Musetta (La bohème), Hélène (La belle Hélène), Rosette (Manon) i Smagardi (Francesca da Rimini), entre d’altres.

Debutà al Gran Teatre del Liceu la temporada 2010/11 amb Cavalleria rusticana i Pagliacci.