Vincent Ordonneau

Tenor

Format com a enginyer en electrònica i informàtica, inicià la seva carrera com a cantant a l’Opéra de Lió, Théâtre National de l'Opéra Comique de París i debutà l’any 2002 gràcies al programa per a joves artistes de l’Òpera de París. El 2019 cantà a Londres els papers de Remendado (Carmen), els servents de Les contes d’Hoffmann i Schmidt (Werther). El seu repertori també inclou els rols del pare confessor (Dialogues des carmélites), Torquemada (L’heure espagnole), Triquet (Ievgueni Oneguin), mestre de ball (Ariadne auf Naxos), Pong (Turandot), Spoletta (Tosca), Goro (Madama Butterfly) i Don Basilio (Le nozze di Figaro). Papers que ha cantat en teatres i auditoris diversos, com el Théâtre du Capitole de Tolosa de Llenguadoc, Accademia Nazionale di Santa Cecilia de Roma, Concertgebouw d’Amsterdam, Théâtre du Châtelet de París i Teatre Mariïnski de Sant Petersburg, entre d’altres. L’any 2019 debutà al Festival de Salzburg interpretant el pastor (Oedipe de G. Enescu).

Debuta al Gran Teatre del Liceu.